Mengumumkan calon-calon untuk "Oscar" pada 2016

Majlis-88 Anugerah Academy akan diadakan 28 Feb 2016, dan ia akan membawa pelakon yang terkenal dan pelawak Chris Rock. Bilangan pencalonan tahun ini dalam membawa "Survivor" dengan Leonardo DiCaprio - filem yang mendakwa menjadi 12 Patung emas. Di tempat kedua "Mad Max: Road Fury", yang mempunyai 10 pencalonan. senarai penuh calon-calon untuk anugerah filem paling berprestij, lihat di bawah memotong.

Mengumumkan calon-calon untuk

Filem Terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

"lemah"

"Jambatan Spies"

"Brooklyn"

"Mad Max: Road Fury"

"Marikh"

"Room"

"Dalam perhatian"

Pengarah Terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

Leonard Abrahamson, "bilik"

Alejandro González Iñárritu, "Survivor"

Tom McCarthy, "Fokus"

Adam McKay, "lemah"

George Miller "Mad Max: Road Fury"

pelakon Pilihan

Mengumumkan calon-calon untuk

Cate Blanchett, "Carol"

Brie Larson, "Room"

Jennifer Lawrence, "Joey"

Charlotte Rampling, "45 tahun"

Saoirse Ronan, "Brooklyn"

pelakon Best

Mengumumkan calon-calon untuk

Bryan Cranston, "Trumbo"

Matt Damon, "Marikh"

Leonardo DiCaprio, "Survivor"

Michael Fassbender, "Steve Jobs"

Eddie Redmayne, "The Girl dari Denmark"

pelakon Best

Mengumumkan calon-calon untuk

Jennifer Jason Leigh, "kebencian lapan"

Rooney Mara, "Carol"

Rachel McAdams, "Fokus"

Alicia Vikander, "The Girl dari Denmark"

Kate Winslet, "Steve Jobs"

Pelakon Terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

Christian Bale, "lemah"

Tom Hardy, "Survivor"

Mark Ruffalo, "Dalam Spotlight"

Mark Raylens, "Bridge of Spies"

Sylvester Stallone, "Creed Legacy Rocky"

layar asal terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

Matt Charman, Ethan Coen, Joel Coen, "Bridge of Spies" Alex Garland, "Daripada kereta"

Pete Docter, Meg LeFov, Josh Cooley, Ronaldo Del Carmen, "Puzzle"

Josh penyanyi, Tom McCarthy, "Fokus"

Andrea Berloff, Jonathan Herman, S. Lee Savage, Alan Venkus, "Straight Outta Compton"

Diadaptasi Lakon Layar Terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

Charles Randolph, Adam McKay, "lemah"

Nick Hornby, "Brooklyn"

Phyllis Naji, "Carol"

Drew Goddard, "Marikh"

Emma Donoghue, "bilik"

Filem animasi terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

"Anomaliza"

"The Boy dan Dunia"

"Puzzle"

"Shaun Bebiri"

"Kenangan Marnie"

Filem terbaik dalam bahasa asing

Mengumumkan calon-calon untuk

"Hayati Ular"

"Mustang"

"Anak Saul"

"Pride"

"Perang"

Dokumentari Terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

"Amy"

"Tanah kartel '

"The Look of Silence"

"Apa yang berlaku, Miss Simone?"

"Winter di neraka"

soundtrack Best

Mengumumkan calon-calon untuk

"Bridge of Spies", Thomas Newman

"Carol," Carter Burwell

"The kebencian lapan", Ennio Morricone

"Killer", Johann Johannsson

"Star Wars: Pasukan Awakening," John Williams

Best Songs

Mengumumkan calon-calon untuk

"Fifty Shades of Grey", "Memperoleh Ia"

"Belia", "Simple Song 3"

"Perlumbaan kepada kepupusan", "Manta Ray"

The Hunting Ground, "Til Ia Berlaku Pada Anda"

"007: SPECTRUM", "Penulisan ini On The Wall"

pemasangan Best

Mengumumkan calon-calon untuk

"lemah"

"Mad Max: Road Fury"

"Survivor"

"Dalam perhatian"

"Star Wars: Pasukan Awakening"

kerja kamera Best

Mengumumkan calon-calon untuk

"Carol", Edward Lachman

"The kebencian lapan," Robert Richardson

"Mad Max: Road Fury", John Seale

"Survivor," Emmanuel Lubezki

"Killer", Roger Deakins

Best Costume Design

Mengumumkan calon-calon untuk

​​"Carol," Sandy Powell

"Cinderella," Sandy Powell

"The Girl dari Denmark", Paco Delgado

"Mad Max: Road Fury", Jenny Bevan

"Survivor," Jacqueline West

Art Best Direction

Mengumumkan calon-calon untuk

The "Bridge of Spies"

"The Girl dari Denmark"

"Mad Max: Road Fury"

"Marikh"

"Survivor"

solek Best dan gaya rambut

Mengumumkan calon-calon untuk

"Mad Max: Road Fury"

"Lelaki berusia seratus tahun yang memanjat keluar tingkap dan hilang"

"Survivor"

The bunyi pencampuran

Mengumumkan calon-calon untuk

The "Bridge of Spies"

"Mad Max: Road Fury"

"Marikh"

"Survivor"

"Star Wars: Pasukan Awakening"

pemasangan bunyi Best

Mengumumkan calon-calon untuk

"Mad Max: Road Fury"

"Marikh"

"Survivor"

"Killer"

"Star Wars: Pasukan Awakening"

Kesan visual terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

"Daripada kereta"

"Mad Max: Road Fury"

"Survivor"

"Marikh"

"Star Wars: Pasukan Awakening"

The filem animasi pendek

Mengumumkan calon-calon untuk

"The Bear Story"

"Prolog"

"Sanjay dan pasukannya"

"Kita tidak boleh hidup tanpa ruang"

"World of Tomorrow"

Filem Pendek Terbaik

Mengumumkan calon-calon untuk

"Ave Maria"

"Hari One"

"Segala-galanya akan menjadi baik"

"Kejutan"

"Zaika"

Best dokumentari pendek

Mengumumkan calon-calon untuk

"Badan pasukan 12"

"Chau, Beyond The Lines"

"Claude Lanzmann: Specters OF The Shoah"

"A Girl In The River: The Price of Forgiveness"

"Hari Terakhir Dari Kebebasan"